Přijďte na valentýnské rande do Muzea jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, foto: www.muzeum-blovice.cz

Během tohoto valentýnského týdne si můžete užít spoustu zábavy i poučení v blovickém Muzeu  jižního Plzeňska, kde je připraveno hned několik akcí. Tou nejdůležitější je speciální prohlídka pro zamilované. Snoubence tady pracovníci muzea seznámí s prostory, kde se konají svatby.

Návštěvníci v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích

Pro ostatní zájemce to bude pozvání na vernisáž výstavy Lidová architektura Plzeňského kraje, Jazzový koncert, na který bude mít každý zamilovaný pár jednu vstupenku zdarma (1+1 zdarma) nebo na komentovanou prohlídku výstavy Alois Moravec obrazy, grafika, ex-libris. Ta začíná vernisáží  v úterý 13. února už v 10 hodin dopoledne, přičemž výstavou vynikajícího českého výtvarníka provede Jan Langhammer ze Spolku sběratelů a přátel ex-libris.

Další valentýnskou akcí  muzea je jazzový koncert pořádaný ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Blovicích, který se uskuteční ve středu 14. února od 19 hodin v kapli svatého Ondřeje. Neméně zajímavá je chystaná výstava nazvaná Lidová architektura Plzeňského kraje. K vidění bude od čtvrtka 15. února, její vernisáž je plánována na 17.  hodinu v kapli svatého Ondřeje. Panelová výstava seznámí návštěvníky s historickým stavebním fondem z okruhu památek lidové architektury a přístupná bude až do  21. dubna 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here