Při střetu s chorvatskými fanoušky byl zraněn policista

Tři zranění fanoušci a jeden poraněný policista. Taková je bilance čtvrteční večerní potyčky mezi policisty a příznivci chorvatského Dinama Záhřeb. Policisté zaznamenali tři přestupky, dvě osoby skončily v poutech.

Ještě před samotným začátkem fotbalového utkání, po 19. hodině, došlo u Doosan Arény k potyčce s fanoušky GNK Dinamo Záhřeb. Příznivci chorvatského celku házeli po policistech na koních kovové zábrany, to vše za použití pyrotechniky. „Proto musela zakročit pořádková jednotka pod jednotným velením s použitím donucovacích prostředků. V souvislosti s tímto byly na osobní svobodě omezeny celkem dvě osoby, které jsou již propuštěny,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková. Během zákroku došlo ke zranění tří osob z řad fanoušků Dinama a jednoho zakročujícího policisty. „Byly řešeny celkem 3 přestupky, 2 neuposlechnutí výzvy nebo pokynu policisty a 1 použití pyrotechniky na stadionu,“ doplnila Kořínková.

Celkem bylo nasazeno 294 policistů, 3 družstva pořádkových jednotek Karlovarského kraje, 4 družstva pořádkových jednotek Jihočeského kraje, 6 kolegů z oddělení služební hipologie a 4 koně, 100 strážníků Městské policie Plzeň.