Při srážce dvou vozidel na Domažlicku se zranilo šest osob

Dvě vozidla se srazila na Domažlicku. Foto: Policie ČR

Šest mužů se zranilo při srážce dvou vozidel mezi Tlumačovem a Domažlicemi. Nehoda se stala ve středu odpoledne na silnici III. třídy. Řidič (46) Škody Felicie nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, přejel s vozidlem do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí dodávkou značky Fiat Ducato, které řídil dvaašedesátiletý řidič.

„V osobním automobilu se zranili dva lidé, další čtyři pasažéři se zranili v dodávce. Ve všech případech se jednalo o lehčí zranění. Záchranáři zraněné převezli z místa nehody do zdravotnických zařízení. Alkohol u řidičů vozidel vyloučila provedená dechová zkouška,“ informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Brzdná dráha jasně ukazuje, jak auto přejelo do protisměru. Foto: Policie ČR

Další závažné skutečnosti ale vyšly najevo při podrobnějším vyšetřování nehody. To, že spolujezdec z osobního vozidla nebyl připoután, není až tak velký problém. Větším průšvihem je ale fakt, že řidič osobního vozidla Škoda Felicia užil k jízdě vozidlo, které nesplňovalo technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem.

„Na pneumatikách na přední nápravě byla hloubka vzorku sjetá pod stanovenou mez. Na zadní nápravě vozidla byla namontována kola s rozdílnými značkami pneumatik a s rozdílným vzorkem. Škoda na vozidle Škoda Felicia byla vyčíslena na 10 tisíc korun, na vozidle Fiat na 50 tisíc korun,“ doplnila mluvčí policie Dagmar Brožová.

Foto: Policie ČR