Při rozsáhlé akci zadrželi kriminalisté čtyři dealery pervitinu

foto: Policie ČR

Tachovští kriminalisté během posledních třech dnů intenzivně pracovali na dalším případu rozsáhlé distribuce pervitinu. Od 17. října postupně zadrželi čtyři muže.

V pondělí v brzkých ranních hodinách zadrželi v Tachově 42letého muže, v Rozvadově 47letého muže, dalšího – 41letého – podezřelého zadrželi na Sokolovsku a nejmladšího z pachatelů zadrželi 18. října v dopoledních hodinách v Plané.

zadrzeni dealeri 01Součástí rozsáhlé akce byly domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých policisté ve dvou domech, dvou bytech, jedné garáži a pěti osobních vozidlech nalezli a zajistili celkem 34 plastových sáčků a 5 plastových zkumavek s krystalickou látkou o celkové hmotnosti 305,81 g včetně obalu, která při testu reagovala pozitivně na metamfetamin, skleněnou dózu a dva plastové sáčky se suchým rostlinným materiálem reagujícím na přítomnost marihuany, finanční hotovost ve výši téměř 33 000 korun, 90 euro a 6 amerických dolarů. Kriminalisté dále zajistili deset mobilních telefonů včetně SIM karet, dvě vozidla Mercedes Benz, jedno vozidlo Škoda Superb, tři digitální váhy a jednu nelegálně drženou kulovnici.

Kriminalistům se podařilo zjistit, že 42letý muž si měl od října roku 2011 obstarávat pervitin z různých zdrojů a v posledním období i od jednoho ze zadržených mužů. Drogu pak distribuoval více jak třiceti ustanoveným odběratelům na území tachovského okresu, nejvíce ale v Tachově. I v době zadržení měl dealer ve vozidle 14 plastových sáčků, 5 plastových zkumavek s krystalickou látkou o celkové hmotnosti téměř 66 gramů (včetně obalů), která při testu pozitivně reagovala na metamfetamin, skleněnou dózu a dva plastové sáčky s marihuanou o celkové hmotnosti 210 g včetně obalů určené k dalšímu prodeji.

Pervitin si měl tento dealer opatřovat zejména od již zmíněného 41letého muže ze Sokolovska, a to minimálně od srpna letošního roku. Po předchozí telefonické domluvě si měli drogu předávat na různých místech Plzeňského a Karlovarského kraje. U dodavatele drogy ze Sokolovska kriminalisté nalezli při domovní prohlídce 19 plastových sáčků s pervitinem o celkové hmotnosti téměř 240 g (včetně obalů). V průběhu prověřování se navíc ukázalo, že dotyčný byl za drogovou trestnou činnost v souvislosti s distribucí pervitinu v posledních třech letech již potrestán soudem.

zadrzeni dealeri 02Nejstarší ze zadržených měl drogu obstarávat od tachovského dealera minimálně od října 2014. Následně ji měl distribuovat zejména v obcích Svatá Kateřina, Rozvadov a Hošťka minimálně dalším čtrnácti odběratelům.

Poslední z pachatelů, 40letý muž, si měl pervitin opatřovat od zadrženého dealera ze Sokolovska nejméně od srpna letošního roku. Drogu pak minimálně ve dvou případech předal zadrženému tachovskému distributorovi.

Nejmladšího pachatele zadržela hlídka plánských policistů, když jel na motocyklu z Tachova do Plané. Motocykl řídil i přesto, že má uložený trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do května roku 2018.