Při prázdninových nehodách zahynulo v Plzeňském kraji sedm osob

Tato nehoda se stala u Vejprnic. Foto: HZS PK

Sedm lidí zemřelo o prázdninách v Plzeňském kraji při dopravních nehodách. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Loni si vyžádaly prázdninové nehody v kraji pět lidských životů, v roce 2017 dvanáct. V červenci a v srpnu policisté v regionu evidovali 686 nehod, loni jich bylo 689. Při nehodách se 20 osob zranilo těžce, dalších 306 utrpělo lehká zranění.

První prázdninová smrtelná nehoda se stala 13. července v noci u Třemošné na Plzeňsku. O život při ní přišla dvaadvacetiletá spolujezdkyně z motocyklu, který havaroval. Žena sklouzla do protisměrného pruhu a narazil do ní projíždějící automobil. O dva dny později zemřel také na sever od Plzně čtyřiasedmdesátiletý cyklista, který u Chotíkova zřejmě vjel do cesty autu. Muž na místě zemřel. V autě, které havarovalo 22. července v noci u Sytna na Tachovsku, zemřel pětadvacetiletý muž. Řidič se tam údajně vyhýbal zvěři, vyjel ze silnice a narazil do dvou stromů, auto začalo prudce hořet. Řidič utekl, ale spolujezdec uvnitř zemřel.

Při nehodě dvou osobních aut u Lomce na Klatovsku zemřela 4. srpna v podvečer sedmadvacetiletá žena a několik lidí bylo zraněno. O čtyři dny později zemřel u Čachrova na Klatovsku třicetiletý motorkář, který zřejmě vyjel ze silnice a těžkým zraněním na místě podlehl. Také poslední smrtelná prázdninová nehoda se stala na Klatovsku. U Kokšína řidič BMW při projetí zatáčky nezvládl řízení a vyjel mimo silnici, kde bočně narazil do skály. Náraz odmrštil auto na druhou stranu silnice, kde se převrátilo na střechu a vjelo do koryta. Na místě zemřel spolujezdec ze zadního sedadla, další čtyři lidé, všichni cizinci, utrpěli zranění.

ČTK + ben