Při netradiční dopravní akci použili policisté služební autobus

Ilustrační foto

Služební autobus využili policisté při netradiční dopravně bezpečnostní akci na dálnici D5, kdy se zaměřili zejména na řidiče nákladních vozidel. Z autobusu totiž pohodlně nahlíželi do kabin náklaďáků a sledovali chování řidičů. Celkem takto zkontrolovali 38 vozidel a zjistili 23 dopravních přestupků.

„Za 22 zjištěných přestupků policisté uložili řidičům v příkazním řízení pokuty v celkové výši 13 500 korun a zbývající jeden přestupek oznámili k projednání na příslušný správní orgán. Celkem v 11 případech drželi v ruce řidiči během jízdy mobilní telefony, přičemž se jednalo o 10 řidičů nákladních vozidel a jednoho řidiče osobního automobilu,“ informovala mluvčí policie Pavla Burešová.

Druhým nejčastějším porušením zákona, se kterým se policisté během tohoto opatření setkali, bylo nedodržení maximální povolené rychlosti jízdy. Tu překročilo devět řidičů a nejvyšší naměřená rychlost byla 175 km/hod. Policisté také v jednom případě odhalili řidiče, který neměl na vozidle umístěnou platnou dálniční známku a také motoristu, kterému v příkazním řízení uložili pokutu za nevyhovující technický stav motorového vozidla.