Při kontrolách vozidel na příjezdu do Plzně zadrželi celníci drogy

Sáček obsahoval pervitin. Foto: CÚ Plzeň

Hned ve čtyřech případech zajistili celníci v posledních dnech zásilky omamných látek na jedné z hlavních příjezdových tras do Plzně. Stalo se tak v rámci běžné kontrolní činnosti. V automobilech objevili díky speciálně vycvičenému psu pervitin a marihuanu. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.

Zajištěné konopí. Foto: CÚ Plzeň

Hlídka mobilního dohledu si nejprve vytipovala ke kontrole vozidlo s rakouskou mezinárodní poznávací značkou. „Služební pes Zipp označil místo sedadla spolujezdce, kde seděl občan Bosny a Hercegoviny. Při důkladnější prohlídce se našel v bundě spolujezdce igelitový sáček a plastová dóza obsahující 107 gramů pervitinu. Současně tam byla i krabička cigaret, která kromě cigaret ukrývala i konopí o hmotnosti 0,94 gramů,“ uvedla mluvčí CÚ Marcela Kašparová.

V dalších případech celníci při kontrolách zajistili neoprávněné držené konopí. „Konkrétně se jednalo o 1,04 gramů. Konopí bylo ukryto v krabičce s nápisem „First Aid.“ Dalších 2,59 gramů bylo skrytě umístěno v odkládacím prostoru na nápoje. Při poslední kontrole zase celníci našli 0,96 gramů konopí v kabelce spolujezdkyně,“ uvedla mluvčí.

Zajištěný pervitin. CÚ Plzeň

Všechny zjištěné případy převzala k dalšímu projednání Policie ČR, přičemž záchyt pervitinu se projednával ve zkráceném trestním řízení. Pachatel už byl odsouzen k podmínečnému trestu odnětí svobody na 3,5 roku a vyhoštění z ČR na pět let.