Při havárii osobáku se zranilo pět osob, dvě dívky transportoval vrtulník do nemocnice

Vrtulník letecké záchranné služby v akci. Foto: Richard Beneš

AKTUALIZOVÁNO: Pět osob se zranilo ve čtvrtek v podvečer při nehodě osobního automobilu na Klatovsku. Nehoda se stala mezi Kolincem a Jindřichovicemi. Na místě zasahovaly tři vozidla záchranářů a také vrtulník letecké záchranné služby. Informovala o tom mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Vrtulník letecky transportuje na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice dvě dívky mladší 15 let, které utrpěly středně těžká zranění. Jsou při vědomí. Do Klatovské nemocnice odvezla záchranka osmnáctiletého muže s lehkým zraněním. Další dvě nezletilé dívky vyvázly z nehody povrchovým a velmi lehkým zraněním. Obě také převezly sanitky do nemocnice v Klatovech,“ uvedla Mária Svobodová.

„Vozidlo značky Mercedes Benz řídil muž (18) z Plzně. V 19.10 hodin v mírně levotočivé zatáčce s vozidlem dostal smyk, vjel vlevo mimo komunikaci na pole, kde se vozidlo opakovaně přetočilo přes střechu. Po prohlídce vozidla policisté zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Dechová zkouška u řidiče měla negativní výsledek. Odhadnutá hmotná škoda na vozidle je 50 tisíc korun,“ doplnila mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.