Prestižní cenu Policisty roku získal praporčík z Klatov

foto: Policie ČR

Praporčík Jiří Franc z obvodního oddělení Klatovy si na Pražském hradě převzal cenu za první místo v kategorii Policista roku 2017. 

foto: Policie ČR

V pátek 21. září 2018 se v Praze ve Španělském sále Pražského hradu udílely prestižní ceny Policista roku. Policista Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje prap. Jiří Franc si převzal z rukou policejního prezidenta Tomáše Tuhého hlavní cenu Policista roku 2017.

Inspektor Jiří Franc pracuje na obvodním oddělení Klatovy a dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků. V roce 2017 při výkonu služby bezprostředně zachránil dva lidské životy. Poprvé byl s kolegou přivolán do domu, kde byly oznámeny sousedské neshody mezi dvěma muži. Agresivní muž způsobil nožem svému sousedovi bodnořeznou ránu, a když jej chtěl opět bodnout, policista Jiří Franc zakročil a zabránil jeho dalšímu útoku. Podruhé při hlídkové činnosti našel s kolegou u domu bezvládné tělo seniora, kterého resuscitovali až do příjezdu zdravotníků. Díky jejich rychlé reakci se muže podařilo zachránit. Během uplynulého roku zdržel 31 podezřelých

foto: Policie ČR

osob. Například vypátral ozbrojené pachatele loupežného přepadení, kteří po činu ujížděli ze Švihova do Klatov, a zadržel je do patnácti minut od doby spáchání. Podílel se také na zadržení dvou cizinců, kteří vnikli krátce po poledni do prodejny zlatnictví v Klatovech a z místa utekli. Odcizili různé šperky za více jak jeden milion korun.

Své znalosti a dovednosti předává i novým kolegům, kteří nastupují na obvodní oddělení a svým jednáním a chováním se podílí na budování dobrého jména Policie České republiky.

„Jsme velice rádi, že práce našeho kolegy byla oceněna v rámci celé Policie České republiky, a že obdržel tuto prestižní cenu. Je dobré, pokud policisté vidí, že je jejich kvalitní práce oceněna.“ dodal ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Pavel Krákora.