Premiéra ve Velkém divadle: Divadelní adaptace oscarového filmu Unaveni sluncem

Zdeněk Mucha / foto: DJKT

S adaptací oscarového filmu Unaveni sluncem přichází činohra plzeňského Divadla J.K. Tyla. Drama zavede diváky na venkovské sídlo plukovníka Rudé armády u Moskvy, příběh se odehrává roku 1936. Režisérkou inscenace je šéfka činohry Natália Deáková, postavu plukovníka Kotova nastudovali Zdeněk Mucha a hostující Pavel Nečas. Premiéra je v sobotu ve Velkém divadle.

„Píše se rok 1936. Pohodovou atmosféru uprostřed parného léta naruší náhle příjezd tanků. Neexistuje však nic, s čím by si Kotov, válečná hvězda a přítel samotného Stalina, neporadil. Jenže domů se kromě tanků vrací i dávno ztracený syn Míťa. A slunný den rozčeří tajemství z minulosti, které otevírá nevyzpytatelnou budoucnost,“ přibližuje hru Klára Špičková, která je vedle Marie Caltové dramaturgyní představení.

Filmové drama Unaveni sluncem natočil v roce 1994 ve francouzské koprodukci Nikita Michalkov ve spolupráci s ázerbájdžánským scenáristou Rustamem Ibragimbekovem. Film získal v roce 1995 Oscara jako nejlepší cizojazyčný snímek a Velkou cenu poroty na festivalu v Cannes.

Autorem divadelní adaptace vycházející z filmového scénáře je britský dramatik a scenárista Peter Flannery. Hra měla premiéru v Londýně v roce 2009.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here