Překvapení se nekonalo. Plzeň si odvezla z Říma debakl

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve druhém zápase skupinové fáze Ligy mistrů na hřišti AS Řím 0:5. Hattrickem se na výhře italského týmu podílel ostrostřelec Edin Džeko.

To, co si Plzeňští přáli, se v úvodu zápasu rozhodně nevyplnilo. Už ve třetí minutě se ofsajdové pasti vyhnul Edin Džeko a křižnou střelou překonal Kozáčika. V 11. minutě mohl Džeko navýšit už na 2:0, na poslední chvíli ale jeho pokus tečoval na roh Hubník. O minutu později se poprvé ukázali Západočeši. Kovařík přihrál Michaelu Krmenčíkovi, ten však z výhodné pozice vypálil nad branku. Další hodně dobrou příležitost na vyrovnání měl ve 20. minutě po centru Hořavy Řezník. Jeho hlavička ovšem zamířila mimo tři tyče. Ve 29. minutě naopak měla Viktoria velké štěstí, když rána Cengize Ündera skončila na břevně. Ve 40. minutě už však nepomohlo hostům nic. A jak jinak, úspěšným střelcem byl opět Džeko. Ještě hůř mohlo být s Viktorkou ve 45. minutě, Florenziho ale vychytal Kozáčik.

Ve druhém poločase už se domácí nikam nehnali. V 60. minutě nezakončil rychlý brejk Plzně Krmenčík a o čtyři minuty později naopak Řím předvedl, jak kvalitním týmem je. Pohlednou akci přetavil ve třetí gól Cengiz Ünder. V 70. minutě mohl zpečetit hattrick Džeko, jenže ztroskotal na Kozáčikovi. Za další tři minuty už se italský celek dočkal, když se trefil Kluivert. Kalich hořkosti si Západočeši vypili až do dna, v poslední minutě nastavení uzavřel účet zápasu Džeko.