Překvapení. Marek Bakoš bude asistentem Pavla Vrby u A-týmu

foto: FCVP

Pro možná hodně nečekaný a překvapivý tah se rozhodlo vedení Viktorie Plzeň. Před pár dny ukončil Marek Bakoš hráčskou kariéru, od plzeňského A-týmu ovšem neodchází. Nově bude působit jako asistent trenéra Pavla Vrby.

ilustrační/foto: FCVP

„Po ukončení mého působení jako hráče se těším na nové výzvy v roli asistenta trenéra. Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost spolupracovat s trenérem Pavlem Vrbou. Těším se na to,“ říká Marek Bakoš.

Studiu trenérské licence se věnuje již od konce roku 2018. „Jsem zhruba za polovinou studia. Ještě mi k ukončení chybí dva kurzy a pak závěrečné zkoušky, které budou někdy v říjnu,“ přibližuje šestatřicetiletý Slovák.

„Marek byl obrovský profesionál jako hráč a stejným způsobem přistupuje ke svému vzdělávání jako trenér. Vzhledem k jeho kvalitám a zkušenostem bude posilou realizačního týmu a má i předpoklady stát se do budoucna dobrým trenérem,“ věří generální manažer klubu Adolf Šádek.

Marek Bakoš v realizačním týmu A-mužstva FCVP nahradí dosavadního asistenta Dušana Fitzela, kterému vypršela smlouva a po vzájemné dohodě s klubem nedošlo k jejímu prodloužení. Trenérský tým tak bude působit ve složení Pavel Vrba – Zdeněk Bečka – Marek Bakoš – Martin Ticháček.