Předprodej vstupenek na Finále Plzeň bude zahájen v pondělí, registrace akreditací už odstartovaly

foto: Finále Plzeň

Předprodej vstupenek na letošní filmový festival Finále Plzeň začne v pondělí 7. dubna 2014. Novinkou je online prodej e-vstupenek na webových stránkách festivalu. Cena vstupenky je 99 korun. Už nyní se však mohou registrovat zájemci o festivalové akreditace, cena jedné vstupenky pak vychází na 33 korun (s festivalovou akreditací za 800 Kč na týden) nebo na 21 korun (se zlevněnou akreditací za 500 Kč).

Významnou novinkou nadcházejícího ročníku filmového festivalu Finále Plzeň je zahájení prodeje e-vstupenek, tedy elektronických vstupenek, prostřednictvím webových stránek www.festivalfinale.cz. „Vycházíme tak vstříc zejména přespolním návštěvníkům, pro které bylo obtížné nebo dokonce nemožné dojet pro vstupenky na prodejní místa v Plzni,“ říká výkonná ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

E-vstupenky ale jistě ocení i plzeňští diváci, kteří chtějí ušetřit svůj čas a vstupenky si raději zajistí rychle a pohodlně z domova. Zakoupené e-vstupenky budou zákazníkům doručeny do e-mailové schránky. Stejně jako v předchozích letech bude možné vstupenky zakoupit také na prodejních místech v Měšťanské besedě, Kopeckého sady 13 a v Informačním centru města Plzně, nám. Republiky 41 v Plzni.

Předprodej vstupenek i online prodej e-vstupenek začíná v pondělí 7. 4. 2014. K zakoupené vstupence získá zákazník poukaz na 20% slevu na jednu kávu dle vlastního výběru z nabídky kterékoliv kavárny CrossCafe v Plzni.

Už od 1. 4. 2014 se mohou na www.festivalfinale.cz registrovat zájemci o celotýdenní festivalové akreditace, které výrazně zlevňují cenu vstupenky. S festivalovou akreditací má její držitel nárok na 4 vstupenky denně (max. 2 vstupenky mohou být na stejnou projekci). Při ceně 800 korun za festivalovou akreditaci tak cena jedné vstupenky vychází na 33 korun. Studenti, členové filmových klubů a Klubu Měšťanské besedy si mohou akreditaci pořídit dokonce jen za 500 korun a cena jedné vstupenky tak vyjde na necelých 21 korun. Registrovaní uživatelé si akreditaci mohou vyzvednout na pokladně v Měšťanské besedě a od pondělí 7. 4. vybírat vstupenky na akce z programu Finále Plzeň na internetových stránkách festivalu nebo na prodejních místech. Každý držitel festivalové akreditace navíc dostane akreditační kartičku, šňůrku na krk, placku a katalog Finále Plzeň.

Kompletní program Finále Plzeň bude zveřejněn na webových stránkách festivalu nejpozději do 7. 4. 2014.

O hlavní cenu Zlatého ledňáčka budou v letošním 27. ročníku soutěžit české a slovenské celovečerní hrané a animované filmy, dokumenty a televizní tvorba. Festival Finále Plzeň nabídne českou filmovou hranou produkci za rok uplynulý od dubna 2013 do dubna 2014, výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z dokumentů roku 2013 a 2014, unikáty z archivů, které jinde nejsou k vidění, retrospektivy či pocty významným osobnostem. Diváci se také mohou těšit na besedy s mnoha filmovými osobnostmi, autorská čtení nebo projekce krátkých filmů. Pro zahraniční a domácí profesionály budou určeny Industry Days i vydání Industry Guide.