Pravděpodobného lupiče zachytila bezpečnostní kamera. Poznáte ho?

foto: Policie ČR

Policisté z obvodního oddělení Přeštice žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli vloupání. Muže zachytila bezpečnostní kamera.

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci z 23. června na 24. června 2019 vloupal do zahradního domku ve Štěnovicích. „Pachatel nejprve překonal oplocení okolo pozemku u rodinného domu v Polní ulici ve Štěnovicích a vnikl na pozemek. Následně z neuzamčeného zahradního domku odcizil aku vrtačku, pilu na keře, elektrickou pilu, vrtačku, pokosovu pilu a nůžky na keře. To mu ale nestačilo, a tak z volně stojícího stolu v přilehlé pergole odcizil zařízení na užívání cigaret,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Celkovou škodu majitelé vyčíslili na 38 tisíc korun.
Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pachateli uvedeného činu. Žádají svědky, kteří by k případu mohli sdělit jakékoli informace směřující k dopadení pachatele, aby se přihlásili na obvodním oddělení Přeštice, tel. 974 326 701, nebo na bezplatnou linku Policie České republiky 158.