Přáli jsme si spíš Basilej, přiznávali fotbalisté Plzně po losu

foto: FC Viktoria Plzeň

Žádné velké nadšení. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká ve 2. předkole Ligy mistrů řecký Olympiakos Pireus. Většina Viktoriánů přiznala, že si spíše přála druhou variantu, tedy Basilej.

„Je čerstvě po losu, takže teprve budeme zjišťovat detailnější informace o soupeři. U řeckých týmů se stává, že během sezony často změní kádr, takže si počkáme a budeme zjišťovat. Vím, že Olympiakos postoupil z těžké skupiny Evropské ligy a na jaře pak vypadl s Dynamem Kyjev, mají portugalského kouče, takže jistě budou i ofenzivně ladění. Řecký fotbal je všeobecně hodně silný, o čemž jsme se v Česku v minulosti již několikrát přesvědčili. Zároveň si uvědomuji, že nás čekají podobné klimatické podmínky jako třeba v Larnace. Takže se musíme na podmínky i na soupeře dobře připravit a udělat vše pro postup,“ prohlásil kouč Pavel Vrba.

Plzeňský kapitán Roman Hubník má s řeckým fotbalem zkušenost ještě z dob, kdy se Spartou narazil na Panathinaikos Atény. „I nyní Olympiakos bude nepříjemným soupeřem. Přiznám se, že jsem si přál spíše Basilej. V Řecku nás čeká bouřlivé prostředí a náročné počasí, ale věřím, že se s tím popereme a uděláme maximum pro postup. Klíčový bude první zápas doma, musí být plný dům a fanoušci naším pověstným dvanáctým hráčem. Tady je budeme hodně potřebovat,“ uvedl Hubník.

Další bek David Limberský přiznal, že si Olympiakos nepřál. „„Chtěl jsem si Basilej a první zápas venku, takže mi tip příliš nevyšel. Ale je to realita a my uděláme vše pro postup. Bouřlivé prostředí? Odehráli jsme již několik zápasů například v Turecku, takže už máme dost zkušeností. Venku nás čeká peklo, takže musíme uhrát co nejlepší výsledek doma v prvním zápase. Zde bychom mohli využít právě naše pohárové zkušenosti,“ dodal.