Práce na Slovanské třídě uzavřou křižovatku Slovanská – Částkova – Motýlí

ilustrační foto: Plzen.eu

K už probíhající úplné uzavírce Slovanské třídy v úseku Částkova – náměstí Milady Horákové bude od 7. října do 21. října nově uzavřena i křižovatka Slovanská – Částkova – Motýlí. Stane se tak z důvodu pokračování prací na opravě tramvajové trati na Slovanské třídě.

V době uzavírky bude odkopána komunikace v rozsahu křižovatky ve směru z centra, provedena sanace podloží, uložena drenáž a budou provedeny kompletní konstrukční vrstvy vozovky ve směru z centra. Dále budou odstraněny koleje tramvajové trati ve směru do centra a zaasfaltovány startovací a cílové jámy v ulicích Motýlí a Částkova, které jsou v současné době provizorně zasypány.

Během uzavírky bude objízdná trasa obousměrně vedena ulicemi Koterovská a Jasmínová. Současně budou probíhat práce na tramvajové trati v úseku Částkova – Sladkovského ve směru do centra. Od 22. října 2019 bude provoz v křižovatce Slovanská – Částkova – Motýlí obnoven.

Tramvajový provoz linky číslo 1 bude i nadále pokračovat po pravé koleji ve směru z centra po trase Slovanská třída, náměstí Milady Horákové, Slovanská alej, Koterovská, Sladkovského a dále do centra.

Práce na opravě tramvajové trati Slovanské ulice budou kompletně dokončeny nejdéle v sobotu 30. listopadu. O dva týdny dříve, 16. listopadu, se zcela otevře Slovanská ulice v úseku Částkova – Malostranská ve směru z centra. Do 30. listopadu budou probíhat dokončovací práce na tramvajové trati v částečné uzavírce v úseku Sladkovská – Malostranská. Rekonstrukce krytu vozovky v úseku Sladkovského – Malostranská ve směru do centra města pak proběhne na jaře 2020 a vyžádá si částečnou uzavírku.