Pozor, v Plzni řádí lupiči. Vykrádají kočárkovny

ilustrační foto

Plzeňští policisté řeší dva případy krádeže v kočárkovnách. Pachatelé způsobili škodu 50 tisíc korun. Policisté po nich zatím neúspěšně pátrají.

V prvním případě se dosud neznámý pachatel vloupal do kočárkárny jednoho bytového domu na Slovanech. „Bez zjevného poškození překonal vstupní dveře do domu, vnikl do společných prostor a za použití násilí překonal dveře do kočárkárny. Z této následně odcizil jízdní kolo za 10 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Ve druhém případě se jednalo o kočárkárnu bytového domu v centru města. „Neznámý zloděj vnikl bez použití násilí do domu, následně do místnosti k odkládání kočárků a odtud odcizil interiérové dveře, nová krbová kamna, dvě nové matrace, čtyři zimní pneumatiky, kombo s elektrickou kytarou a dvě televize,“ upřesnila policejní mluvčí s tím, že pachatel způsobil škodu za téměř 40 tisíc korun.

V obou případech policisté ohledali místo činu a pořídili fotodokumentaci, s oznamovateli sepsali protokol o trestním oznámení a poté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež.

„V plzeňských městských částech, kde převažuje zástavba bytových domů, řeší jejich obyvatelé často uskladnění nejen sezónních věcí a sportovního vybavení uložením do sklepních prostor, společných prostor nebo na společné balkóny. Na místa, která mnohdy nesplňují ani ty nejzákladnější podmínky bezpečného zajištění majetku. Jako největší problém se jeví nedostatečné zajištění místnosti obyčejnými pokojovými dveřmi a nedostatečným zámkem. Obyvatelé ve společných částech domu odkládají na dlouhé měsíce cenné věci jako lyžařské vybavení nebo jízdní kola, jejichž ceny mnohdy šplhají až k několika tisícům korun,“ dodala Raindlová.