Pozor, pálí Kalvach. Na hezké góly mám štěstí, říká plzeňský záložník

Lukáš Kalvach s cenou pro nejlepšího hráče zápasu. foto: FCVP

Moc gólů nedává, ale když nějaký dá, tak to stojí za to. Po krásné trefě v Teplicích se Lukáš Kalvach výstavně trefil i v pondělním duelu s Jabloncem, těsně před odchodem do šaten vyrovnal na 1:1 a dal tak základ pozdější plzeňské výhře. „Na hezké góly mám prostě štěstí,“ smál se po zápase.

foto: FCVP

Jak byste popsal tu svoji trefu a to, co jí předcházelo?
Na videu jsme viděli, že chodí v hodně hráčích do šestnáctky a mohl by tam být prostor na odražené míče. Nějaké signály na mě byly, ale tenhle zrovna ne. Vyplynulo to ze situace, že to tam nějak propadlo a já to pak trefil, takže dobré.

Dáváte poměrně hezké góly, ne?
Hezčí gól byl asi ten v Teplicích, takový možná už ani nezopakuju. Ale tenhle byl důležitější, že nám pomohl k tomu obratu. Moc jich nedávám, takže možná mám asi štěstí na takové krásné góly.

V zápase s Jabloncem jste dvakrát prohrávali, bylo to psychicky náročné?
Nebylo to vůbec lehké. Jablonec byl zatažený, dobře organizovaný. Nemohli jsme se tam dostat a z jejich první příležitosti jsme hned inkasovali. Naštěstí se nám povedlo do poločasu vyrovnat. Druhá půle začala stejně, zase z takové ojedinělé střely nám dali gól, ale rychle jsme vyrovnali z penalty a dali pak třetí gól. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Vypadá to, že jste převzal dirigentskou taktovku po Patriku Hrošovském. Jak jste vůbec v Plzni spokojený?
Zatím se to vyvíjí dobře. Škoda, že jsme nepostoupili do pohárů. Jsem rád, že jsem naskočil, hraju a dal jsem i nějaké góly. Myslím, že body potřebuju a jsem rád, že to tam dvakrát padlo.