Pozemní hokejisté z Litic shání peníze na rekonstrukci hřiště. Pomůžete jim?

ilustrační foto: Plzeň TV

Od roku 1908 se hraje pozemní hokej i na olympiádě. Své příznivce získal v Austrálii, v Japonsku nebo v Americe. Zastánce má i u nás. Oddíl TJ Plzeň – Litice má za sebou několik velkých úspěchů, ale před sebou také jednu velkou starost. Sportovcům chybí peníze na rekonstrukci hřiště.

Přes 250 sportovců sčítá oddíl pozemního hokeje TJ Plzeň – Litice. Za tři roky bude slavit padesát let existence. „Klub za tu dobu prošel velkým vývojem. Největší zlom přišel asi v roce 2 000, kdy nám začaly přibývat děti. Následně pak vzniklo nové hřiště,“ prozradil trenér Tomáš Levý.

To ale přidělává sportovcům vrásky. 3. září byla zahájena jeho rekonstrukce. „Po patnácti letech provozu začalo být hřiště nebezpečné. Umělá tráva byla stará, nerovná. Podařilo se nám sehnat peníze od státu, od ministerstva školství, od města, od kraje, od naší obce. Sami jsme si našetřili tři čtvrtě milionu,“ řekl Tomáš Levý.

Při prvním výběrovém řízení na zhotovitele rekonstrukce měli sportovci velké problémy. Museli tedy udělat druhé výběrové řízení. Stavba se prodražila a v současné době má oddíl dluh, který činí milion a půl. „Vybíráme speciální příspěvky, sháníme sponzory. Zkusili jsme veřejnou sbírku. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc. Číslo účtu je 2501513380/2010,“ sdělil Tomáš Levý.

Oddíl pozemního hokeje Plzeň – Litice má na kontě několik významných úspěchů a byla by škoda, aby scházející peníze stály v jeho rozkvětu. „Jsme celkem třiceti dvou násobní mistři České republiky a to ve všech kategoriích. Muži byli jednou mistři republiky. V současné době máme velké spektrum dětí a mládeže v různých výběrech. U srdce nás hřeje, že i naše děvčata jsou úspěšná,“ dodal Tomáš Levý.