Dvě vážně zraněné děti při čelním střetu dvou aut a požár bytu v Plzni, záchranáři se nenudili

ilustrační foto

Všechny složky IZS zasahovaly v sobotu u dvou velkých případů v našem regionu. První zásah se týkal požáru v Zámečnické ulici v Plzni, při kterém se zranil obyvatel jednoho bytu. K dalšímu zásahu vyráželi záchranáři, hasiči i policisté odpoledne k obci Ohučov na Domažlicku, kde se čelně srazily dva osobní automobily a jeden z nich začal hořet. Vrtulník transportoval do nemocnice dvě vážně zraněné děti.

V Zámečnické ulici v Plzni začalo před polednem hořet v bytu ve druhém patře. Požár se nejprve pokusil uhasit nájemník hasicím přístrojem, ale vzhledem k většímu rozsahu požáru to již nezvládl. Sám naopak utrpěl popáleniny. Hasiči po příjezdu na místo nejdříve evakuovali nájemníky z vyšších pater, následně požár uhasili a odvětrali celý dům. Zásah komplikovalo větší množství uskladněného materiálu v bytě.

„Muž středního věku se nadýchal zplodin a záchranáři ho odvezli do fakultní nemocnice k ošetření,“ informovala mluvčí záchranky Mária Svobodová. Samotný zásah hasičů trval asi půl druhé hodiny, potom se mohli do svých bytů vrátit evakuovaní nájemníci. Příčina požáru se vyšetřuje.

Po 15. hodině vyrážely složily IZS k nehodě poblíž obce Ohučov ve směru Na Staňkov. „Řidička (43) osobního automobilu značky Škoda Fabia, tam přejela do protisměru, kde se následně čelně střela s dalším osobním automobilem značky Audi, který řídil muž (37). Příčinou dopravní nehody byl zřejmě mikrospánek řidičky škodovky. Dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledek,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kořínková.

Jeden z vozů začal po nehodě hořet. Zasahovat proto museli i hasiči. „Z místa nehody jsme odtransportovali vrtulníkem dvě  osoby mladší 18 let s těžkými zraněními na urgentní příjem do fakultní nemocnice. Řidička utrpěla středně těžké zranění, sanitka ji převezla také do fakultní nemocnice. Zraněného muže s lehčím zraněním jsme převezli do Stodské nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranky Mária Svobodová. Komunikace v místě nehody byla hodinu zcela uzavřena, později byl provoz řízen kyvadlově.