Povinná výhra? Příbram potřebuje každý bod, varuje kouč Plzně Vrba

foto: FCVP

V předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY čeká Viktorii Plzeň výjezd do Příbrami, kde se představí v neděli od 17 hodin. „Když se podíváte na tabulku, je jasně vidět, že Příbram potřebuje každý bod a my také, protože chceme být co nejblíže Slavii,“ prohlásil trenér Viktorie Pavel Vrba.

Před měsícem měnila Příbram trenéra, Josefa Csaplára nahradil Roman Nádvorník. „Kádr však zůstal stejný. Podle mého názoru je pan Csaplár dobrý trenér, ale neměl výsledky a někdy je snažší vyměnit kouče než 20 hráčů, to tak bývá. Neočekávám, že by to mělo přinést nějakou velkou změnu,“ myslí si Vrba před vzájemným utkáním.

Viktoria má navíc možnost získat historický třetí největší klubový zisk po 30 ligových kolech. V sezoně 2014/2015 uhrála 72 bodů, o rok později 71 bodů. Nyní má na kontě 64 bodů a před sebou ještě dva zápasy. „Budeme se o to snažit, chceme to potvrdit jak v Příbrami, tak s Duklou. Určitě ale ještě musíme zlepšit finální fázi, třeba proti Baníku jsme měli spoustu akcí po křídle, ale chyběla tam lepší finální fáze,“ dodal Vrba.