Pouť za plotem už o víkendu

Areál Psychiatrické nemocnice v Dobřanech opět ožije bohatým kulturním programem už o tomto víkendu 19. a 20. července, kdy se uskuteční další Pouť za plotem. Sobotní program bude probíhat od 10 do 20 hodin, v neděli od 10 do 18 hodin. Pouť za plotem navazuje na dřívější tradiční akci Mezi ploty, kterou pořádala soukromá agentura v areálu Psychiatrické léčebny v Dobřanech naposledy před čtyřmi lety.

„Jsem velmi rád, že i díky velké vstřícnosti Psychiatrické nemocnice můžeme již podruhé plně v režii města a jeho kulturního střediska uspořádat tuto ojedinělou akci, kdy se na jeden víkend prolnou dva různé světy, mezi nimiž je opravdu jen tenká hranice,“ zve všechny na Pouť za plotem starosta města Dobřany Marek Sýkora.

Hudební program nabídne v sobotu například dětskou diskotéku nebo vystoupení skupin Kabát revival a Kníry, v neděli zase Lucie revival nebo Anakonda Benda. V doprovodném programu se pak představí občanské sdružení Ledovec nebo základní speciální a praktická škola pro děti s mentálním postižením z Prahy 4. Připraveny jsou tvůrčí dílny, zdobení perníčků nebo pouťové atrakce v areálu koupacího biotopu Kotynka. V kostele Povýšení sv. kříže bude navíc  k vidění výstava arteterapie.

„Boříme bariéry na jedné a druhé straně plotu. Lidé mají jedinečnou možnost navštívit krásný areál Psychiatrické nemocnice v Dobřanech s hezkou parkovou úpravou,“ dodává ředitelka Městského kulturního střediska Simona Sýkorová.