Pouť ve městě sv. Jana Nepomuckého navštíví i Nedvěd

Svatojánská pouť v Nepomuku

Tento víkend se Nepomuk na jižním Plzeňsku stane opravdovým „poutním městem“, kde se bude konat slavná a hojně navštěvovaná pouť k příležitosti svátku sv. Jana Nepomuckého. Bohatý kulturní program a staročeský jarmark doplní klasické pouťové atrakce a stánky. Připraveno je množství hudebních a divadelních vystoupení, stánky s farmářskými potravinami a řemeslnými výrobky, soutěže pro děti, zpřístupněné památky a další překvapení. Hlavní hvězdou hudebního programu budou slavný folkový zpěvák a písničkář František Nedvěd a kapela Poletíme?

Celé historické centrum Nepomuka tak bude překypovat různými akcemi, atrakcemi a vůbec lidským mumrajem.  A bude se na co těšit:  Za zmínku jistě stojí  balkánská hudba Tabasker, staročeské písničky v podání Kontušovky, gotický soubor Dei Gratia, flašinetář Jan Bondra či poprocková kapela Turbo … a to není zdaleka vše. Nebude chybět ani divadlo – již v pátek zahrají Pláničtí ochotníci v kulturním domě ve Dvorci, o víkendu pak bude přímo na ulici vystupovat např. Panoptikum Maxe Fische nebo Komedianti na káře. Dále zde bude samozřejmě velké množství pouťových atrakcí, tradiční i novodobé stánky, ukázky řemesel, výstavy, otevřená muzea a památky, a samozřejmě poutní mše celebrovaná biskupem.

Akce se odehraje tradičně na náměstí A. Němejce (pouťové atrakce, stánky, historické podzemí) ale i na dalších místech (nejen) v centru města jako jsou: kostel sv. Jana Nepomuckého (mše a poutní obřady), kostel sv. Jakuba (koncert vážné hudby, meditační oáza), Malé letní scéna (hudba), Přesanické náměstí a Kostelní ulice (řemeslné stánky, historické atrakce, pouliční umělci, šermíři …), areál stavebnin Unibrick (dětské pěvecké a taneční vystoupení, rockové kapely, soutěže a atrakce pro děti, Sokolovna (retro párty), Kulturní dům Dvorec (divadelní představení), Pizzerie Marshall (pouťová zábava), Švejk restaurant a hotel U Zeleného stromu Nepomuk (harmonikář).

Celé centrum města bude uzavřené pro dopravu, a protože je očekávána účast několika tisíc lidí, jsou na okrajích města připravená značená návštěvnická parkoviště zcela zdarma.