Potvrzeno. Zeman a Řezníček míří z Plzně do zahraničí

foto: FCVP

To, o čem se už několik dní povídalo, dnes oficiálně potvrdila i Viktoria Plzeň. Záložník Martin Zeman a útočník Jakub Řezníček už nebudou hájit dres Západočechů. Prvně jmenovaný si zahraje izraelskou nejvyšší soutěž v celku Hapoel Ra´anana, jeho kolega Řezníček pak míří do belgického Lokerenu.

Martin Zeman. Foto: FCVP

Martin Zeman byl v týmu Viktorie již v sezoně 2012/2013, kdy nastoupil do 16 soutěžních zápasů. Následovala angažmá v Senici, Příbrami a Sionu. V srpnu 2016 se vrátil do Plzně a od té doby nastoupil do 47 ligových duelů a 17 utkání v evropských pohárech. V letošní sezoně odehrál 70 minut v Lize mistrů (v Římě), 416 minut v lize a utkání v MOL Cupu. Nyní odchází vstříc nové výzvě do Izraele. „Tohle druhé období, které jsem zažil ve Viktorce, bylo krásné. Získali jsme titul a postoupili přímo do skupiny Ligy mistrů. Vytvořili jsme si nezapomenutelné zážitky a jsem rád, že jsem to s Plzní vše mohl prožít,“ říká. „Rád budu vzpomínat i na fantastické fanoušky a děkuji Viktorce za umožnění přestupu. V zahraničí se budu chtít prosadit, zároveň z něj budu Viktorce dál držet palce jak v domácí soutěži, tak i v Evropské lize,“ dodává Martin Zeman.

Řezníček přestoupil na západ Čech v červenci 2017 z brněnské Zbrojovky. Od té doby stihl za tým trenéra Pavla Vrby odehrát 22 ligových zápasů se 2 vstřelenými brankami a 12 utkání v evropských pohárech, půl roku také strávil na hostování v Sigmě Olomouc, kde se prosadil šestkrát ve 12 zápasech. „Ve Viktorce jsem zažil skvělé období plné týmových úspěchů. Je tu vysoká konkurence a já chci hrát, navíc půjde po Slovensku o mé první zahraniční angažmá, které jsem si chtěl vyzkoušet. Proto jsem zvolil právě Lokeren,“ vzkázal třicetiletý Jakub Řezníček.