Dřina a pot. Hokejisté naplno rozjeli přípravu na novou sezónu

ilustrační foto: M. Osvaldová

Nepopulární suchou přípravu zahájili hokejisté Škody Plzeň tradičními zátěžovými testy. Na nich nechyběly ani nové posily, z pochopitelných důvodů se nezúčastnila pouze dvojice Michal Moravčík a Milan Gulaš, která bojuje v reprezentačním dresu, a rekonvalescent Peter Čerešňák, jenž je po operaci.

„U hráčů, kteří jsou tu delší dobu, dopadly testy lépe, než loni. Vždycky je ale na čem pracovat. Nové hráče nechci zatím hodnotit. Makají ale všichni dobře. Musí tam být progres, což se nám hlavně u mladých potvrzuje,“ hodnotil samotný úvod přípravy trenér Ladislav Čihák.

Během sedmitýdenní suché přípravy čeká indiány tvrdá dřina v domácích podmínkách a dvě soustředění v Železné Rudě. „Zaměříme se na posilovnu, běhání, bazén, kompenzační cvičení i hry,“ vypočítal Čihák. Každý čtvrtek navíc sehrají indiáni fotbalový zápas. „Chceme, aby to bylo pestré a hráče to bavilo. Hlava už vám pak tak nefunguje a nedáváte do cvičení to, co byste měli dát. V určitých věcech to chceme odlehčit,“ dodal. Stejně jako v loňské přípravě nedojde na obávané šumavské výjezdy na kolech. „Osvědčil se nám ten model. Věděli jsme, na co se zaměřit. Vždycky je ale co zlepšovat, i my něco vyladíme,“ doplnil.

Na rozdíl od předchozích sezón letos bude tým trénovat prakticky kompletní. Individuální přípravu bude mít pouze Milan Gulaš. „Je to perfektní, 23 lidí máme konečně v baráku. Zatím není podepsaný žádný cizinec. Byl to můj sen, že jsme kompletní. I tréninky se pak skládají daleko lépe,“ uvedl trenér.

Novými tvářemi ve škodováckém dresu jsou brankář Jaroslav Pavelka, obránci Bohumil Jank a Vojtěch Budík a útočníci Roman Vlach a Luboš Rob. Klub stále ještě jedná o možnosti příchodu Tomáše Mertla. Dále otevřená je i situace kolem Nicolase Jonese, jemuž na západě Čech skončila smlouva. Kromě nich se s Plzní připravují i mladí navrátilci ze zahraničí Filip Přikryl a Radek Mužík. „S doplněním kádru jsem spokojený. Dáme příležitost mladým, nechceme se toho bát,“ dodal Čihák.

Na led vyjede Škodovka poprvé 24. července.