Postrach hotelů a obchodů dopaden. Žena a muž už jsou umístěni ve vazbě

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetileté ženy a šestačtyřicetiletého muže, které obvinili ze spáchání přečinů krádeže, podvodu spáchaného ve formě spolupachatelství a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Toho se měli dopustit celkem v devíti případech v obchodech a hotelech po Plzni, a to v době od 8. srpna do 28. září 2018.

V šesti případech měli muž se ženou na prodejní ploše v různých prodejnách s drogistickým zbožím a tabákovými výrobky odcizit zboží za necelých 55 000 korun, které bylo za pomoci obou obviněných uschováno do přinesené tašky a vyneseno ven přes pokladní zónu bez zaplacení.

Celkem třikrát pak kradli přímo v hotelech. „Nejprve se společně ubytovali, využili služeb hotelového komplexu a za ubytovací služby se v jednom případě s největší pravděpodobností pokusili uhradit částku neustanovenou platební kartou. Transakce byla v tomto případě při neoprávněném užití platební karty zamítnuta. Jako zástavu ponechali recepční v hotelu zablokovanou platební kartu společně se zřejmě nalezeným osobním dokladem a společně opustili hotel bez zaplacení za ubytovací služby a spotřebovaných nápojů a potravin z mini baru na pokoji,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. V ostatních případech hotel společně opustili, aniž by za poskytnuté služby zaplatili a v jednom případě měl obviněný odcizit během ubytovacího období televizor. Svým podvodným jednáním způsobili hmotnou škodu za necelých 20 000 korun. „Obviněná žena takto jednala i přesto, že v posledních třech letech byla za obdobný trestný čin krádeže pravomocně potrestána. Kriminalisté se případem dále zabývají a v současné době se již obviněný muž a obviněná žena nachází ve vazbě,“ dodala mluvčí.