Poslední zápas v ringu, teď už do klece. Bojovnice Jindrová plánuje cestu do Ameriky

foto: M. Osvaldová

Kruh se uzavřel. Poslední zápas v ringu zvládla plzeňská bojovnice Martina Jindrová na jedničku. V pátek 29. března vybojovala v Praze v zápase proti Victorii Emmě Lomax titul mistryně Evropy v K1 ve váze do 67 kilo. Teď už ake její myšlenky míří do klece. „Můj cíl je dostat se do UFC,“ prohlásila sympatická Plzeňačka, která na léto plánuje odletět za oceán.

Jak jste se na zápas připravovala?
Musela jsem shodit pět kilo, ale to už bylo v pohodě. Asi tři kila jsem pak odvodnila, což je jednoduché, mám v tom praxi, ale nesnáším to. Dobře to dopadlo.

Jak probíhal samotný den D?
Nejdřív byla prohlídka u lékaře a pak už příprava na zápas. Strašně děkuju kondičnímu trenérovi Michalu Rukavičkovi, měla jsem servis al inclusive. Mrzí mě trochu, že u zápasu nebyl Zdeněk Švamberk, který mě trénuje už snad deset let. Ale musel být v Rumunsku u jiného zápasu.

A daný zápas?
Soupeřka byla těžká, myslela jsem si, že to bude trochu jednodušší. Zápas trval 5×3 minuty. Ve druhém jsem jí dostala do počítání. Snažila jsem se jí dorazit, ale ustála hodně. Nakonec jsme tedy absolvovaly celých pět kol. V tom posledním dostala i nějaké kopy do obličeje, jen se ale pousmála a jela dál. Blázen. (smích)

Považujete tohle vítězství jako jedno z těch největších vzhledem k tomu, že to byl poslední souboj v ringu?
Vážím si toho moc, bylo to těžší i na psychiku. Nechtěla jsem si připouštět, že bych prohrála. Určitě to patří k jedněm z těch top titulů.

Po zápase jste v ringu předvedla skvělý taneček, bylo to předem připravené?
Původně jsem takhle chtěla nastupovat, ale řekla jsem si, že než bych tam dotancovala, tak budu vyřízená. Myslela jsem, že to dělat nebudu, ale v laufu mi to pak napadlo. Byla to sranda. Měla jsem za sebou čtyři kurzy shuffle dance.

Jaké jste měla pocity, když vám rozhodčí zvedl ruku na znamení vítězství?
Byla jsem strašně šťastná. Byl to můj poslední zápas v ringu, takže jsem ráda, že to takhle všechno dopadlo.

Kondiční trenér Michal Rukavička o Martině Jindrové:
Martina je odhodlaný buldok. Probudit v ní vášeň pro sport na ten daný moment je ale hrozně náročné. Ale užívám si to s ní. Strašně mě to baví.

Co máte v plánu dál?
Teď se chci naplno připravovat na MMA. Možná budu mít zápas už za tři týdny, ale doufám, že vydržíme až do června. Na konci června chci odletět do Ameriky, mají tam zájem, chtěla bych se tam ukázat. Jsem na to celé zvědavá.

Dá se říci, co bude na tom přechodu do klece nejtěžší?
Přechod na zem. Musím se učit hlavně obranu. Na zemi už to asi nikdy nedoženu, ale alespoň se naučit základy. A také nejsou kola tříminutové, ale pětiminutové. Což je strašně času. Takže je to fyzicky náročnější.

A cíle?
Můj cíl je dostat se do UFC. Teď je na to vhodný okamžik, u žen je o to zájem. Přidali tam váhové kategorie, takže je ideální doba.

Jaký vzor je Lucie Pudilová?
Je super, mám radost, že se tam dostala. Předvádí krásné zápasy, bohužel zatím ne moc vítězně, ale věřím, že se bude zlepšovat. Zaslouží si to.

Může vám pomyslně prorážet cestu?
Přesně tak, je jediná žena, která v UFC je. Oslovil mě i její manažer, i díky ní se mám lepší šanci se tam dostat.