Poslední zápas Champions League je tu. Škoda, že to končí, říká Hrošovský

foto: FCVP

Ve středu před 21. hodinou bude jasno. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká poslední zápas ve skupině Ligy mistrů, soupeřem jim bude AS Řím. A pokud Plzeňané získají stejně nebo více bodů jako CSKA Moskva v zápase v Realu, postoupí do jarní části Evropské ligy. „Je škoda, že už to končí. Takové zápasy jsou svátkem,“ prohlásil například záložník Patrik Hrošovský.

Plzeň už nechce opakovat debakl z Říma, kde po špatném výkonu padla 0:5. Co tedy udělat jinak? „Všechno budeme muset udělat jinak. Tam jsme se ani nedostali do nějaké šance. Hrajeme doma, poslední zápas Ligy mistrů, zkrátka věřím, že se na to připravíme,“ uvedl Hrošovský. AS Řím bude chybět kvůli zranění největší hvězda a útočná hrozba Edin Džeko. „Vzhledem k jeho bilanci proti nám to možná šance zvyšuje, o jednom hráči to není,“ prohlásil slovenský záložník.
Zatímco Západočeši bojují o postup do Evropské ligy, hosté už mají postup do vyřazovací části Champions League jistý. „Nemyslím si ale, že už by to šli jen tak odehrát, pořád je to zápas Ligy mistrů,“ dodal. Podle předpovědi meteorologů má teplota v době zápasu klesnout pod nulu, plzeňský záložník v tom ale problém nevidí. „V podobném počasí jsme hráli v Moskvě a uspěli jsme. Když by se to zopakovalo, tak bychom byli rádi,“ doplnil Hrošovský.