Poslední díl cyklistické Giant ligy vyhrál Martin Hebík

foto: T. Tesař

Čtrnáctý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za letního počasí a nejlépe takticky si počínali jezdci týmu CK Příbram Fany Gastro v čele s Martinem Boubalem, který tentokrát pomohl na stupně nejvyšší právě Martinu Hebíkovi.

foto: T. Tesař

Do Plzně přijel i nejúspěšnější paralympionik historie a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek, který se po roce svezl v závodě na 55 kilometrů. Do závodu odstartoval i bývalý vynikající cyklista Lubor Tesař, ale vysoké tempo již bylo nad jeho síly a s úsměvem na rtech odstoupil po pár kolech ze závodu.

Sportovní odpoledne na jedinečném uzavřeném oválu na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu, kde opět zvítězil Petr Vávra (Dukla Praha).

Čtrnáctý závod Grand Prix Duratec v Plzni se jel od startu ve vysokém tempu a na čele se neustále měnili skupinky jezdců, kteří se pokoušeli odskočit od pelotonu a sbírat důležité body. Nejaktivnějším jezdcem byl mladík Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), který dokázal nasbírat 9b. V žádném úniku však nechyběla dvojice Martin Boubal, nebo Martin Hebík (oba CK Příbram Fany Gastro). Díky perfektní spolupráci si pak tihle dva borci rozdělili i stupně nejvyšší.

foto: T. Tesař

Dobře rozjetý závod měl i bratr Jakuba Ťoupalíka, Adam Ťoupalík (Team Sauerland Germany), ale v nabité konkurenci se musel spokojit se šestým místem celkového hodnocení. V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige byl tentokrát nejaktivnější Denis Rugovac (Tufo – Pardus Prostějov). Pro vítězství v ženách si opět dospurtovala cyklokrosařka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou). Juniory vyhrál Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), který dokázal nasbírat celkem 9 bodů, což by mu stačilo na 4. místo v Elitě.  Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Petr Ruman (Cyklo Atom).