Poslanec Šrámek chce oddlužit Plzeň. Sám se nechává, ale podporovat zadluženým podnikatelem

Volební plachta, která se vizualizací liší od celé bilboardové kampaně Hnutí ANO 2011 a ještě na kontroverzní černé stavbě známého plzeňského zadluženého stavitele Housera. Navíc pozemky pod stavbou vlastní město a ty jsou v současné době užívány bez  smluvního vztahu, z tohoto důvodu je průběžně vymáháno bezdůvodné obohacení. To na výzvu zatím vždy zadlužený podnikatel uhradil. Podle stavebního úřadu také už měla být stavba odstraněna.

Smí či nesmí být plachta na nepovolené stavbě a kolik to vlastně stojí

K tomu co se smí a nesmí se nedokázaly nebo spíš nechtěly vyjádřit ani úřednice stavebního úřadu nebo magistrátu. Obě dvě si stavbu přehazovaly jako horkou bramboru. Podle vyhlášky však plachta na stavbě být může. „O nedokončené stavbě se ve vyhlášce nepíše. A to, co není zákonem zakázáno, je povoleno,“ řekla jedna plzeňská právnička. Zajímavé také je, že plachta je vizuelně jiná než ostatní bilboardy v kampani Hnutí ANO 2011. „Taková plachta stojí okolo 80-100 tisíc,“ řekli v dotazované reklamní agentuře. Otázkou tak je, kdo vlastně onu plachtu platí, když je jiná než ty ostatní.  V každém případě je to velmi neetické, když někdo, kdo kandiduje na primátora a chce oddlužit Plzeň, nechá se podporovat velice kontroverzním a zadluženým podnikatelem, který dluží i samotnému městu.

plzen_cz_Šrámek a zadlužení

Ignorace zákonů

V případě rozsáhlého komplexu Carimex se jedná se o vleklou kauzu, kdy investor opakovaně žádá o dodatečná povolení stavby. Budova sice získala v roce 2006 dodatečné stavební povolení, to se však vztahuje jen na čtyři podlaží. Ve skutečnosti je ale o tři patra vyšší. Část stavby navíc stojí na jiném místě, než má. V kauze Carimex už padly statisícové pokuty. Některé investor zaplatil, některé úředníci vymáhají, část sankcí byla zrušena. Tento případ ignorování zákonů nemá v Plzni obdoby.

„Jako zastupitelé jsme se napříč politickým spektrem shodli, že by město v tomto bezprecedentním případu již nemělo investorovi bezhlavě vycházet vstříc nekonečnými ústupky, ale dbát na řádné plnění zákonů a vyhlášek. Jiného mínění bude patrně pan poslanec Pavel Šrámek, kandidát hnutí ANO na primátora Plzně, který ve své kampani s oblibou používá silná hesla a tvrdí, že to v Plzni prostě pohlídají,“ říká doubravecký zastupitel a kandidát na starostu Plzně 4 Petr Junek (TOP 09).