Poškozený pachatelem. Z původního loupežného přepadení se vyklubala odhalená pěstírna konopí

foto: PČR

Při šetření loupežného přepadení odhalili plzeňští kriminalisté pěstírnu konopí. Z poškozeného se tak nečekaně stal i pachatel. 

foto: PČR

Oznámení o loupežném přepadení přijali policisté ve středu 11. září kolem půl 2. „Tři maskovaní muži v kuklách přepadli v jednom z objektů vesnice na jižním Plzeňsku osmapadesátiletého majitele tohoto objektu, který užívá k podnikání. Starší muž uvedl, že ho maskovaní pachatelé svázali lepicí páskou a odcizili mu vozidlo značky Peugeot Boxer, ve kterém měl několik legálně držených zbraní různého typu, finanční hotovost a mobilní telefon. Muž dále uvedl, že se mu podařilo pásku povolit a zavolat na policii,“ uvedla mluvčí policistů Michaela Raindlová.

Policisté začali po pachatelích loupeže ihned pátrat. Po chvíli se jim podařilo najít odcizené vozidlo, které zajistili. „Při následném prověřování vyšlo najevo, že v objektu, v jedné z hal, ve které mělo k přepadení dojít, se nachází pěstírna konopí,“ informovala policejní mluvčí. Policisté na místě provedli domovní prohlídku a prohlídku jiných prostor. Zajistili vybavení na pěstování marihuany za sta tisíce korun. Na místě se podle policejní mluvčí nenacházely vzrostlé rostliny, pouze zbytky sušiny. „Poškozený podnikatel následně uvedl, že v hale v minulosti pěstoval konopí ve velkém,“ dodala Raindlová. Případem se nadále zabývají plzeňští kriminalisté.