Poplach v katedrále sv. Bartoloměje. Muž poškodil požární hlásič a přivolal hasiče

Katedrála svatého Bartoloměje (původně kostel svatého Bartoloměje) je gotický trojlodní chrám stojící na náměstí Republiky v Plzni. Byl založen pravděpodobně společně s městem kolem roku 1295. Vznikem Plzeňské diecéze v roce 1993 se z farního kostela stala katedrála. V roce 1995 byla zařazena mezi národní kulturní památky.
Katedrála svatého Bartoloměje

Původem cizinec způsobil pořádný poprask v sobotu v podvečer po uzavírací době ve věži katedrály sv. Bartoloměje.  Muž úmyslně poškodil požární hlásič a zapříčinil tak planý poplach a výjezd hasičů. Událost bude podstoupena správnímu orgánu. 

Poměrně dramatickou chvilku si zažila v podvečer pokladní věže katedrály sv. Bartoloměje. I přes její upozornění, že je zavřeno, odmítl cizinec, který měl namířeno nahoru, prostory opustit. Na točitém schodišti, kde ho potkala, ji odstrčil a šel dál na věž. „Ze strachu o svůj život a zdraví se vzápětí obrátila proto o pomoc. Při výstupu hlídky městské policie po schodech se muž pokusil strážníky fyzicky napadnout. Za ruce visel na rozvodech požární vody pro hasiče přímo nad prostorem prudkého schodiště a zprvu se snažil strážníka kopnout do hlavy. Až po několikáté výzvě a vysvětlování seskočil nakonec na podestu za zábradlí. Tím to ale neskončilo. Hlídku slovně urážel a i přes další upozornění svého jednání nenechal. Situace pak vygradovala tím, že zaútočil na jednoho z členů hlídky. Zklidnily ho až donucovací prostředky, skončil s želízky na rukou. Hasiči, kteří přijeli odpojit spuštěný alarm, zjistili, že došlo k poškození hlásiče požáru. Dále bylo zjištěno, že dotyčný vykopl zamčené dveře u pokladny, které poškodil a rozházel v pokladně propagační materiály,“ popsala dramatické chvíle mluvčí strážníků Jana Pužmanová s tím, že společnými silami policisté, strážníci a hasiči snesli agresivního muže dolů. „Jelikož byl proti němu použit i slzotvorný prostředek, zdravotníci ze ZZSPK provedli u něj opláchnutí očí. Událost bude řešena správním orgánem,“ dodala mluvčí.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.