Policisté zasahovali na Nepomucké třídě, neznámý pachatel tam rozstřílel tmavou Škodu Octavii

Policisté zasahují na místě střelby na Nepomucké třídě. Foto: Pavlína Polatová

Aktualizováno 9:16 Policisté zasahovali v pondělí po dvaadvacáté hodině na Nepomucké třídě v Plzni. Pachatel tam prostřílel tmavě zelenou Škodu Octavia s registrační značkou Plzeňského kraje. Střílelo se asi kolem 21,15 hodin. Podle informací z místa činu má auto z boku prostřílená skla u spolujezdce i v zadní části. V oknech jsou vidět průstřely, na zemi vedle auta leží také střepy. Další díry po kulkách jsou vidět ve dveřích spolujezdce a v blatníku. Auto dostalo minimálně pět zásahů.

Tento vůz v pondělí večer rozstřílel neznámý pachatel. Foto: Pavlína Polatová

Majitelem prostříleného vozu je zřejmě žena. Krátce po střelbě kolem zničeného vozu projely vysokou rychlostí tři policejní vozy se zapnutými majáčky a ujížděly směrem k obchodnímu centru Olympia. Záchranáři na místě nezasahovali. Incident se stal nedaleko od policejní stanice.

Policejní mluvčí Hana Rubášová v pondělí ráno potvrdila, že policisté pachatele dopadli několik desítek minut po činu. Stalo se tak v místě jeho bydliště v Koterově. Pachatel je teď podezřelý ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu ublížení na zdraví.

Zadrženým střelcem, který při útoku použil pravděpodobně airsoftovou zbraň, je čtyřiadvacetiletý muž. Útokem na auto ženy tak vyvrcholilo její pronásledování, kterého se muž opakovaně dopouští už od jara letošního roku. Vdaná žena rozhodně neopětovala náklonnost mladému muži, který se do ní zamiloval. Zhrzený muž ji pak začal pronásledovat, vyhrožovat jí a jednou měl dokonce poškodit jejího manžela. Pronásledování pak vyvrcholilo v pondělí večer, kdy muž začal za jízdy pálit na auto své oběti. Ženě se podařilo vůz zastavit, následně utekla na policejní stanici. Útočník pak pokračoval v jízdě směrem k OC Olympia.