Policisté vyrazili do terénu na služebních kolech šířit osvětu a dohlížet na bezpečnost

Policisté tentokrát vyrazili na Šumavu. Foto: Policie ČR

Na bezpečnost cyklistů a turistů nejen na Šumavě dohlížejí v letních měsících policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na cyklostezkách v Plzeňském kraji můžete potkat nyní policisty na služebních kolech. Dohlížejí zejména na bezpečnost, ale také poradí, když je potřeba a rozdávají i dárky v podobě reflexních prvků, alkoholtesterů či cyklolékárniček.

Informační stánek policie na Modravě. Foto: Policie ČR

„Na některých místech mohou turisté navštívit i preventivní stánek, kde je naším partnerem Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Všichni cyklisté by si měli uvědomit, že svým chováním mohou ohrozit i ostatní účastníky silničního provozu, proto je potřeba, aby byli obezřetní. Cyklisty na elektrokolech jsme upozorňovali na fakt, že kola jsou těžší a rychlejší než klasická jízdní kola. Proto musí být obzvlášť opatrní zejména při jízdě v nerovném terénu, při pádu může dojít k vážnějším úrazům,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Cyklisté se mohli s policisty potkat i na Březníku. Foto: Policie ČR

Cyklisté také nesmí zapomínat ani na to, že pro ně platí stejná pravidla jako pro řidiče, tedy před a během jízdy nesmí požívat alkohol.