Policisté vypátrali dva muže, kteří na konci roku zbili a okradli mladíka na Slovanech

ilustrační foto

Plzeňští kriminalisté dopadli dva pachatele, kteří na konci loňského roku v Mikulášské ulici přepadli a okradli dalšího muže. 

K incidentu mělo dojít dne 30. prosince 2018 v době okolo půl desáté večer v Plzni před obytným domem v Mikulášské ulici. „Skupinka osob měla mít s poškozeným nejprve slovní rozepři, kdy se od předmětné skupinky oddělili dva muži, kteří následně fyzicky napadli poškozeného. Způsobili mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocničním zařízení a následnou hospitalizaci,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Během fyzického incidentu poškozený přišel nejen o krabičku cigaret, ale i o peněženku s obsahem finanční hotovosti, kterou měl při sobě.

Přivolaní policisté na místě zjišťovali prvotní informace k události a propátrávali okolí místa incidentu, kriminalisté řádně místo zadokumentovali a zajistili maximální počet stop. Policisté prověřovali veškeré okolnosti a hledali další svědky. S využitím všech dostupných prostředků a sil postupně mapovali průběh celého incidentu. Získané poznatky je přivedly na stopu konkrétních dvou pachatelů. Během procesních úkonů v trestním řízení policisté zadrželi dva muže. „Při zadržení jednadvacetiletého muže policisté odhalili další osobu, která se v domácnosti zadrženého ukrývala. Jednalo se pohřešovanou mladistvou dívku, která byla na místě zajištěna a předána zpět do výchovného zařízení,“ sdělila policejní mluvčí s tím, že dne 12. února 2019 vyšetřovatelka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání jednadvacetiletého muže, kterého obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví spáchaných formou spolupachatelství. „Dále zahájila trestní stíhání mladistvého šestnáctiletého muže, kterého obvinila ze spáchání provinění loupež v jednočinném souběhu s proviněním výtržnictví spáchaných formou spolupachatelství. Oba muži se obdobného jednání dopustili i v minulosti a byli za své skutky pravomocně odsouzeni trestním opatřením. Mladistvý pachatel se v současné době nachází ve vazbě. Druhý pachatel je stíhán na svobodě,“ doplnila Hokrová.