Policisté v Plzni pokračují v bezpečnostních opatřeních

foto: MP Plzeň

V souvislosti s adventním obdobím a vánočními svátky policisté Městského ředitelství policie Plzeň a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje přijali zvýšené bezpečnostní opatření, i přestože se již delší dobu zaměřují na místa s větší koncentrací osob, jako jsou například nákupní centra, vlakové nádraží, centrum města, a další vytipovaná zájmová místa. Potvrdila to policejní mluvčí Veronika Hokrová.

„Městské ředitelství policie Plzeň úzce a dlouhodobě spolupracuje s Městskou policií Plzeň a státní správou i samosprávou, kteří se také podílí na hladkém průběhu adventu. Policisté přijali adekvátní opatření pro bezpečí našich občanů, již dlouhodobě zajišťují bezpečnost a pořádek v plzeňských ulicích, odsloužili tisíce hodin přesčasů a jsou připraveni reagovat na jakékoliv protiprávní jednání,“ informovala Hokrová s tím, že v rámci opatření dohlížejí i na bezpečnost silničního provozu na pozemních komunikacích. Výkon služby je nastaven tak, aby v nejvyšší možné míře minimalizoval ohrožení našich občanů, zejména v centru Plzně.

Do bezpečnostního opatření jsou zapojeni policisté pořádkové služby, kriminalisté a kynologové se služebními psy. „Nemůžeme být bohužel všude, proto pokud se budete cítit v ohrožení, volejte tísňovou linku 158,“ dodala mluvčí.