Policisté v Plzni dostali nové vozidlo. Využijí ho pro kontrolu nákladní dopravy

foto: ZAK TV/P. Polatová

Novým policejním vozidlem Renault Master se může pyšnit Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje. Auto bylo pořízeno z finančního příspěvku Plzeňského kraje.

foto: ZAK TV/ P. Polatová

Vozidlo je v barevném provedení Policie České republiky a bylo pořízeno pro potřeby kontroly nákladní dopravy. Kromě standardního vybavení policejního vozu je vozidlo speciálně vybaveno technikou potřebnou ke kontrole nákladní dopravy, jako jsou přenosné váhy určené ke kontrolnímu vážení, inspekční kamera k dokumentaci závad v technickém stavu vozidel, lehátko určené ke kontrole technického stavu zespodu vozidla, výškoměr, měřící pásmo, výsuvný žebřík a další.

Vozidlo bylo pořízeno za 2 800 000 korun, částkou 2 200 000 korun se na pořízení vozu podílel finančním darem Krajský úřad Plzeňského kraje. „Krajský úřad Plzeňského kraje dlouhodobě pracuje s Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje a vždycky se snažíme přispět na práci jeho policistů nějakou investiční pobídkou. Policisté mě provedli a ukázali mi vybavení tohoto vozidla a jsem hodně nadšený. Je to vůz pro policii jednadvacátého století,“ řekl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Podle náměstka ředitele Krajského ředitelství Plzeňského kraje Petra Nováčka je toto vozidlo velkým přínosem jak pro nadstandardní podmínky policistů, tak i pro zvýšení dohledu nad silničním provozem. „Tím jde pak i pro snížení rizika dopravních nehod nebo mimořádných událostí,“ podotkl Nováček.