Policisté si posvítili na vodáky na Sušicku

ilustrační

Policisté na Sušicku se zapojili do bezpečnostního opatření „VODA 2018“. V průběhu letních měsíců se v rámci tohoto opatření zaměřují na protiprávní jednání osob, kteří se pohybují na vodních cestách a plochách a řídí malá plavidla.

„Na Sušicku se policisté z obvodního oddělení zaměřili na vodní cestu konkrétně na řeku Otavu. Kontrolovali vodácká tábořiště a autokempy na teritoriu oddělení například v Anníně, Novém Městečku, Dobršíně a Sušici. Dohled vodáckého tábořiště v Sušici prováděli policisté ve spolupráci se strážníky městské policie,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že policisté se v rámci kontrolní činnosti orientovali na kontrolu vodáků, vůdců malých plavidel a zda neužili alkoholické nápoje nebo návykové látky i na další přestupkové jednání.

Bezpečnostní opatření proběhlo podle Ladmanové v letošních letních měsících dvakrát, ale policisté v rámci výkonu služby opakovaně kontrolují uvedená místa i v rámci zajištění veřejného pořádku a předcházení majetkové trestné činnosti.