Policisté rozprášili tříčlennou skupinu distributorů a pěstitelů marihuany

Část marihuany, kterou pěstoval zadržený muž ve stanech. Foto: Policie ČR

Marihuanu distribuovali na různých místech tachovského okresu tři muži ve věku 31, 34 a 38 let. Vysloužili si za to obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obvinění muži páchali trestnou činnost minimálně od června loňského roku nejen na Tachovsku, ale i v zahraničí. Při policejní akci odhalili muži zákona i pěstírnu marihuany.

„Kriminalistům se podařilo zjistit, že muž (34) z Tachova distribuoval marihuanu prostřednictvím svého společníka (31) zejména do sousedního Německa. Tam měl za předchozí slíbenou odměnu v podobě finanční hotovosti převézt v několika případech marihuanu v řádech kilogramů. Distributor drogu zdarma poskytoval i jiným osobám na různých místech okresu Tachov,“ informovala mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Foto: Policie ČR

Marihuanu si dealer opatřoval zejména od posledního z obviněných (38), který si v místě svého bydliště vybudoval indoor pěstírnu. V rámci domovních prohlídek, které byly součástí akce, policisté v rodinném domě zajistili dva pěstební stany, potřebnou techniku a hnojiva. Kriminalisté nalezli také více než 135 gramů suchého rostlinného materiálu.

„Ve dvou pěstebních stanech se nacházelo celkem 37 rostlin konopí ve dvou stádiích růstu. Jak kriminalisté zjistili, obviněný muž postupně vypěstoval konopí, které sklidil minimálně ve dvou sklizních. Usušenou rostlinnou drť pak přechovával pro vlastní potřebu a pro účely distributora, který sám marihuanu užíval. U něj v rámci domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků kriminalisté nalezli a zajistili plastovou dózu s bezmála 29 g suchého rostlinného materiálu vykazující účinky marihuany a předměty potřebné k distribuci drogy,“ informovala mluvčí policie.

Tyto rostliny vytrhal muž z květináčů a vyhodil z okna těsně před svým zadržením. Foto: Policie ČR

Nejstarší z trojice obviněných stačil před svým zadržením vyhodit z okna domu 20 rostlin konopí, které vytrhal z květináčů. Distributora zadrželi policisté v Horšovském Týně poté, co s vozidlem BMW nereagoval na pokyn k zastavení vozidla ze strany hlídky borských policistů. Z Boru pak začal před hlídkou ujíždět směrem na Stříbro, kde za obcí Holostřevy došlo ke střetu služebního vozidla a traktoru. Při nehodě se vážně zranili dva policisté a zraněn byl i řidič traktoru. Viz celá zpráva. https://www.plzen.cz/policejni-auto-se-srazilo-s-traktorem-na-miste-jsou-zraneni/

Všichni obvinění jsou trestně stíhaní na svobodě a za páchání drogové trestné činnosti jim nyní hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.