Policisté pátrají po lyžaři, který na Velkém Javoru zranil v obličeji malého chlapce

foto: Velký Javor

Incident dvou lyžařů se zraněním, který se stal 1. ledna letošního roku na sjezdovce na Velkém Javoru vyšetřují němečtí policisté. Své české kolegy požádali o spolupráci při pátrání po přibližně čtyřicetiletém lyžaři střední, silnější postavy, který měl na sobě světlemodrou lyžařskou bundu s bílým emblémem na přední straně. Krátce po poledni na sjezdovce pravděpodobně neúmyslně při zatáčení uhodil lyžařskou holí nezletilého chlapce, kterému způsobil zranění v oblasti obličeje. Lyžař pak z místa následně odjel.

„V souvislosti s tímto případem žádáme veškeré případné svědky události, aby nám pomohli s vypátráním lyžaře, který se o chlapcův zdravotní stav po srážce nijak nezajímal. Své informace a poznatky mohou lidé sdělit na bezplatnou tísňovou linku Policie 158 nebo na kterémkoliv oddělení Policie České republiky,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kořínková.

Policie České republiky tímto žádá všechny milovníky zimních sportů, aby dodržovali pravidla bezpečného chování. „Na sjezdovkách i lyžařských tratích myslete na to, že se váš zážitek může během několika okamžiků změnit v tragédii. Každý lyžař by měl brát ohled na nezkušené kolegy, kteří si nejsou jistí svým sjezdovým umění, zvláště pak na děti, které nemají s jízdou na sjezdovkách mnohdy žádné zkušenosti,“ apeluje policie na lyžaře.