Policisté odhalili varnu drog. Dealera pomohl zastavit až výstřel

Foto: PČR

Velkou varnu pervitinu odhalili kriminalisté na Přešticku. Při zásahu policisté zadrželi dvaatřicetiletého muže a jednačtyřicetiletou ženu, kteří se podíleli na výrobě pervitinu a jeho následné distribuci. Muž dle všeho v posledních dvou letech vyráběl pervitin v takovém množství, že zásobil několik desítek narkomanů. 

Foto: PČR

„V souvislosti s případem policisté provedli několik domovních i nebytových prohlídek, při kterých zajistili několik igelitových sáčků obsahující nezjištěnou bílou krystalickou látku, chemické látky potřebné k výrobě pervitinu, různé laboratorní vybavení, několik kanystrů a plastových láhví s obsahem nezjištěné tekutiny a torzo vozidla. Následnou lustrací vozidla, policisté zjistili, že bylo v minulosti odcizené v Německu. Zajištěnou drogu policisté podrobili znalecké expertíze,“ popsala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Do akce bylo kvůli razii nasazeno několik desítek policistů. Při samotné realizaci se podle Jelínkové dvaatřicetiletý muž pokusil o útěk. „Po předchozích opakovaných výzvách podezřelý muž stále utíkal, a tak jeden z policistů použil donucovací prostředek varovný výstřel, na který muž stále reagoval útěkem. To už jej však nadběhl další z pronásledujících policistů, tak muži nezbylo nic jiného, než výzev policistů uposlechnout,“ doplnila Jelínková.

Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání obou osob. Kriminalisté je obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na muže podal policejní komisař návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. „Není vyloučeno, že policisté právní kvalifikaci ještě rozšíří, jelikož šetření tohoto rozsáhlého případu stále pokračuje,“ upřesnila Jelínková.