Policisté na nohou. V Plzni se bude konat několik akcí

ilustrační fozo

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s řadou kulturních a společenských akcí, které se uskuteční v průběhu zítřka a neděle především v centru Plzně, bezpečnostní opatření, do kterého budou nasazeny desítky policistů.

„Jeho cílem je zajištění klidu a veřejného pořádku například při konání dnes již tradičního Pilsner festu nebo největšího festivalu pouličního umění v Česku s názvem Pilsen Busking Fest 2016. Policisté budou dohlížet i na hladký průběh předvolebního shromáždění, které se uskuteční na náměstí Republiky,“ uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová. Zvýšený dohled bude rovněž v okolí míst konání těchto akcí a v přilehlých městských částech.

„Vzhledem k tomu, že očekáváme větší provoz na pozemních komunikacích, neboť řada návštěvníků festivalů a účastníků shromáždění přijede vlastními osobními vozy, a větší množství parkujících vozidel, bude zvýšen samozřejmě i počet dopravních hlídek dohlížejících na bezpečnost a plynulost provozu na silnicích celého města Plzeň. V ulicích Plzně budete moci potkat jak policisty pořádkové policie, tak policisty z oddělení služební kynologie s policejními psy nebo kolegy z antikonfliktního týmu,“ dodala mluvčí.