Policisté na nohou. Do Plzně dorazí fanoušci Opavy

foto: Policie ČR

Nejen fotbalisté Plzně se chystají na nedělní ligový zápas s Opavou. V souvislosti s tímto zápasem připravilo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku.

Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu budou dohlížet mimo jiné i policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie. Do policejního opatření byli nasazeni mimo jiné členové antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy. „Před zápasem, během jeho průběhu a po skončení budeme tak jako obvykle průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace. K tomu nám pomáhá tzv. mobilní monitorovací centrum. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, v centru města, ale i přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Přestože očekávané fotbalové utkání nebylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, přípravě bezpečnostního opatření věnovali policisté maximální pozornost. „V případě narušení veřejného pořádku jsme připraveni okamžitě a efektivně zasáhnout,“ dodala Brožová.