Policisté na koních i vrtulník. Plzeň se chystá na řecké fanoušky

ilustrační foto: Policie ČR

V plném pozoru jsou kvůli úternímu zápasu 2. předkola Ligy mistrů Plzně s Olympiakosem Pireus nejen krajští policisté. Do západočeské metropole dorazí řečtí fanoušci, a tak budou hlídky posílené o policisty Jihočeského a Karlovarského kraje. Nasazeni budou také policisté na koních i vrtulník.

„Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s tímto utkáním bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve spolupráci s kolegy z pořádkových jednotek Karlovarského i Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy. V blízkosti sportoviště pak bude na bezpečnost dohlížet policejní vrtulník i zástupci z oddělení hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

Pohyb příznivců obou klubů bude po plzeňské metropoli policie pečlivě monitorovat. „Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra,“ upřesnila Kořínková.

Pochod omezí dopravu

Je pravděpodobné, že se fanoušci sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto policisté upozorňují na možná krátkodobá omezení po dobu pochodu Dřevěnou ulicí na fotbalový stadion. „Budeme samozřejmě zajišťovat jejich doprovod,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté samozřejmě budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně. Někteří fanoušci by měli přicestovat osobními motorovými vozidly, autobusy nebo taxíky. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 600 fanoušků řeckého fotbalového týmu Olympiakos Pireus.

V souvislosti s fotbalovým utkání bude pivovarská lávka do Štruncových sadů uzavřena od 18:00 hodin.