Policisté jsou více v ulicích, kontrolují místa s vyšší koncentrací osob

Policisté z plzeňských obvodních oddělení společně s kolegy z oddělení služební kynologie se dlouhodobě zaměřují na místa s velkou koncentrací osob v teritoriu Městského ředitelství policie Plzeň a v těchto místech provádí kontroly.

„Během dne hlídky zjišťují, zda nedochází k protiprávnímu jednání v místech, která byla na základě podnětů od občanů, spolků organizací místní samosprávy a Policie ČR vybrána. Kontroly se také týkají míst, kde se nachází lidé bez přístřešku, či se jedná o osoby, které jsou častými konzumenty alkoholických nápojů a jiných návykových látek,“ sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová s tím, že ve velké míře případů se tito občané dopouštějí porušení zákona na úseku veřejného pořádku.

Policisté podle Rubášové získávají díky kontrolám velmi důležitou osobní a místní znalost, která jim napomáhá při řešení páchaného protiprávního jednání. „Našim cílem je zvýšení pocitu bezpečí občanů a umožnit jim tak klidné prožití kulturních zážitků či odpočinku. Například za poslední dva měsíce bylo kolegy z oddělení služební kynologie kontrolováno téměř 200 osob. Díky této hlídkové službě bylo odhaleno několik protiprávních jednání. Byla nalezena osoba v požadavcích Městského ředitelství policie Plzeň, či byla u několika osob nalezena omamná a psychotropní látka,“ dodala mluvčí.