Policisté jsou na nohou. Na Krajský půlmaraton chystají bezpečnostní opatření

ilustrační

Dopravní policisté Městského ředitelství policie Plzeň a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu v okolí trasy závodu Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje 2019. 

V sobotu 13. dubna se uskuteční běžecký závod – Krajský půlmaraton Plzeňského kraje. V souvislosti s plánovaným běžeckým závodem dojde k řadě dopravních omezení na pozemních komunikacích. Z důvodu konání půlmaratonu budou probíhat od 09:50 hodin uzavírky komunikací na trase Plzeň-Bory – Litice – Šlovice – Dobřany – Lhota – Valcha. Pořadatelé zajistili a vyhradili možné parkování před Západočeskou universitou v Plzni na Borech, odkud bude pro veřejnost zajištěna kyvadlová doprava k areálu plzeňského Škodalandu. Dojde také k částečnému omezení spojů MHD linky č. 21 a č. 26.

Dopravní policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu po celé trase závodu. Křížení trasy závodu s komunikacemi budou zabezpečeny svislou dopravní značkou B1- zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou nebo pevnou zábranou. U každého dopravního značení bude poučený pořadatel.

1. trasa půlmaraton – směr Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota, Valcha, po lávce přes přehradu zpět do Litic.
2. krátká trasa – směr Litice, po lávce přes přehradu zpět do Škodaland (stejná trasa i nově přidaná štafeta).

„Policisté žádají všechny řidiče, aby v případě potřeby užili náhradní objízdné trasy, respektovali pokyny policistů a dočasná dopravní omezení po celou dobu závodu. Dále, aby návštěvníci a občané dbali zejména na vlastní bezpečnost.  Policisté počítají s návštěvou závodu i těch nejmenších a upozorňují návštěvníky, aby měli děti, které přichází s nimi, pod dohledem. Časový limit závodu je odhadován na cca 3 hodiny,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Anonymita davu účastníků závodu a snadno dostupné kapsy – to jsou faktory, které zvyšují riziko trestných činů, zejména krádeží. „Upozorňujeme všechny účastníky závodu, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Ve svých zaparkovaných vozidlech neponechávejte viditelně odložené věci, byť nepatrné hodnoty, které mohou přilákat případné nenechavce,“ dodala Hokrová.