Policisté hledají muže na fotografiích. Krade po celém kraji

foto: PČR

Sérii několika krádeží řeší v těchto dnech policisté v kraji. Na svědomí je má mít pachatel, který je zachycen na bezpečnostních kamerách. Z neuzamčených a nezajištěných staveb krade vše, co se dá zpeněžit nebo využít.

K prvnímu případu došlo v noci ze 4. na 5. června 2019. Pachatel prostříhal ve Stodě v několika ulicích současně ploty mezi pozemky a postupně vstoupil na pozemky celkem osmi majitelů. „Z neuzamčených a nezajištěných staveb odcizil vše, co se dalo zpeněžit nebo využít. Kromě stavebního nářadí a zahradní techniky neunikly jeho pozornosti ani jízdní kola. Celkovou hmotnou škodu vyčíslili majitelé na téměř čtyřicet tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

V druhém případě kradl v Merklíně v posledním srpnovém týdnu. Na pozemky šesti majitelů se dostal totožným způsobem, jako v předchozím případě a opět bral vše, co mu přišlo pod ruku. V tomto případě použil pro krádež věcí i odcizené zahradní kolečko, na kterém odcizené věci dopravil do ulice Sokolská v Merklíně, kde s největší pravděpodobností odcizené věci naložil do vozidla.

Provedeným prověřováním se policistům podařilo zajistit popis možného pachatele. „Jedná se o muže běloch, ve stáří 50 – 60 roků, postavy o výšce 170 – 180 cm, plnoštíhlý s výrazným bříškem, kolébavé chůze, napadající na pravou nohu. Muž měl krátký střih, upravený na šíji tzv. na bejka nebo do vytracena, neupravené krátce střižené vousy. „Byl oblečen do modré mikiny, tepláků s bílým lampasem, kdy měl přes rameno zavěšenou kabelu s popruhem přes rameno (plyntašku) posazenou vysoko v podpaždí. Na obličeji měl ale v době samotného protiprávního jednání kuklu s oválný výřezem pro obličej a vertikálním švem na temeni hlavy. Není vyloučeno, že tento pachatel se dopouští uvedeného protiprávního jednání na celém území Plzeňského kraje,“ uvedla mluvčí.

Policisté provedli ohledání místa činu, zajistili maximální počet stop a také fotografie z kamerového záznamu, které pro účely trestního řízení poskytl majitel objektu. „Žádáme občany, kteří by na zveřejněných fotografiích osobu pachatele poznali, aby kontaktovali policisty na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158,“ dodala Jelínková.