Policisté dopadli muže, který nahlásil uložení bomby na benzínce v Nýřanech

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov dopadli pachatele, který dne 13. června 2018 na tísňovou linku 112 oznámil informaci, že je na benzinové čerpací stanici v Nýřanech umístěný nástražný výbušný systém.

Muž tehdy z mobilního telefonu uvedl, že v Nýřanech vybuchne bomba za půl hodiny na benzině. Po oznámení musela být provedena evakuace obsluhy benzinové čerpací stanice, celé restaurace i evakuace řidičů zaparkovaných vozidel. Objekt policisté a dva služební psi na vyhledávání výbušnin prohledali. Prohlídka byla negativní, na místě se žádný výbušný systém nenacházel.

„Kriminalisté okamžitě začali prověřovat poznatky k tomuto případu a provedli důkladné šetření, podařilo se jim zjistit několik poznatků k osobě, která mohla umístění výbušniny na benzinové čerpací stanici oznámit. I nadále po podezřelém intenzivně pátrali a dne 2. září 2018 se jim podařilo šestatřicetiletého pachatele dopadnout,“ uvedla Iveta Kořínková z Policie ČR s tím, že muž se ke svému jednání doznal. Vyšetřovatel mu sdělil obvinění ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, tedy úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva tím, že šířil poplašnou zprávu, která byla nepravdivá. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 3 roky.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.