Past sklapla. Policisté dopadli lupiče, kteří kradli na přelomu roku v Tachově

foto: Policie ČR

Tachovští kriminalisté zadrželi pachatele série krádeží, které se staly v průběhu prosince loňského roku a ledna letošního roku v Tachově. Minulý týden ve čtvrtek 3. ledna sklapla past za muži ve věku 29, 36 a 39 let. Následně zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání a sdělil jim obvinění ze spáchaných trestných činů.

Nejmladšímu z mužů sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu podílnictví. Dalšímu, šestatřicetiletému muži, sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nejstarší si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu krádeže.

Jak se podařilo policistům zjistit, muž ve věku 36 let se měl vloni v noci na Štědrý den vloupat do zaparkovaného osobního vozidla Nissan ve Stadtrodské ulici v Tachově poté, co u vozidla poškodil skleněnou výplň předních dveří. „“Z vozu odcizil viditelně položenou peněženku, ve které se nacházely osobní doklady, kartičky zdravotní pojišťovny, dvě platební karty a finanční hotovost ve výši 2 500 korun. Za pomoci platebních karet pak provedl celkem pět výběrů z bankomatů, kdy takto získal částku ve výši 21 000 korun. Dále se měl tento muž v první polovině prosince loňského roku vloupat do jednoho domu v Husitské ulici, kde z botníku, který se nacházel na chodbě u jednoho bytu, odcizil celkem 8 párů bot různých značek v hodnotě přes 7 000 korun,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušová.

V první polovině prosince loňského roku společně s nejmladším ze zadržených pachatelů vnikli skrze vytlačené okénko toalety do jedné budovy v ulici T. G. Masaryka. Z ní si odnesli různou elektroniku v hodnotě přes 11 000 korun.

Krátce na to ve společném páchání trestné činnosti pokračovali, přičemž obdobným způsobem vnikli do jednoho domu v ulici Karolíny Světlé. „Ze sklepa domu pak odcizili celkem 7 kartonů vína (1 karton po 6 lahvích), 7 samostatných lahví vína a dalších 8 lahví jiného alkoholu. Čímž způsobili škodu na odcizených a poškozených věcech za více než 12 000 korun,“ uvedla Jiroušová.

Na poslední krádeži této skupiny pachatelů, která se stala na Nový rok, se podílel s šestatřicetiletým mužem nejstarší z nich. V ulici Boženy Němcové v Tachově se vloupali do jednoho domu, ze kterého opět odcizili množství alkoholu – celkem 12 lahví rumu, dva stojany na pneumatiky a 24 plastových lahví s mycím prostředkem. V tomto případě způsobili škodu za více než 6 000 korun.

„S ohledem na předchozí trestní minulost všech tří obviněných podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Tam byli také muži ve věku 29 a 39 let po rozhodnutí soudu umístěni. Prostřední z mužů byl pro předchozí páchanou trestnou činnost umístěn rovnou do věznice,“ doplnila policejní mluvčí.