Policisté dopadli bagristu, který poškodil železniční most v Dobřanech

ilustrační foto / plzen.cz

Se sníženou rychlostí už mohou projíždět vlaky po železničním mostu v Dobřanech na jižním Plzeňsku. Most u nádraží v ulici 1. máje v úterý odpoledne poškodil bagrista, který do konstrukce narazil. Ve středu večer se most podařilo opravit. Informovala o tom mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová s tím, že při nehodě vznikla půlmilionová škoda. Policisté už také dopadli viníka, který má havárii na svědomí.

„Trať byla provozuschopná ve středu v 19.55, od 21.00 na ní mohly jezdit vlaky,“ uvedla mluvčí Radka Pistoriusová. Vlaky ovšem po mostě zatím mohou projíždět jen desetikilometrovou rychlostí. Náraz bagrem do mostu posunul jeho konstrukci směrově i výškově. Dělníci museli most osadit novými ložisky a částečně ho znovu vybetonovat.

Viník nehody není rozhodně neznámý. Policisté už řidiče bagru vypátrali. Ten předtím z místa nehody ujel. Bagrista se k činu přiznal. Mluvčí policie Iveta Kořínková uvedla, že je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, za které mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti.

V důsledku narušené statiky železničního mostu byl provoz na hlavní železniční trati Plzeň-Klatovy bezprostředně po zjištění následků nehody zastaven. Cestující museli využít náhradní autobusovou dopravu.